Башуківська релігійна громада прийшла в ОДА боротися за свою церкву

Релігійна громада села Башуки Кременецького району прийшла шукати правди у тернопільську обладміністрацію 30 липня. Ці люди – прихильники УПЦ, чию церкву було захоплено представниками Київського патріархату.

Боротися за свою церкву в обладміністрацію прийшло кілька десятків людей, до яких вийшов заступник директора департаменту у правах культури, релігій та національностей Ігор Кульчицький. Люди наввипередки пояснювали йому, що їхня громада не хоче нікуди переходити. І вимагали, щоб їхню громаду теж зареєстрували.
 

 

Ми виросли в нашій православній церкві, моя бабця будувала цю церкву і нас не пускають в ту церкву молитися тому, що її захопили українці (УПЦ Київського патріархату). Тобто вони що вважають, що я - не українка? – каже вірянка пані Галина. - В нас одна церква і Київський патріархат подав заяву, щоб перереєструвати громаду, мовляв, все село хоче перейти до Київського патріархату. Але це - не так, є 50 людей, які хочуть залишилися такими, якими були. Нас викинули з церкви, ми не маємо де молитися і я не можу піти в цю церкву, яку будувала моя бабуся і куди я ходила все дитинство.

Жінка додає, що можна було б ділити церкву між обома громадами, проте віряни УПЦ Київського патріархату прийшли зрізали замки й зачинили церкву. 

 

 

Читайте також: Разбойничьим способом захвачен храм в с.Башуки

Джерело: te.20minut.ua

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus