Хресний Хід в Лавру в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира (+ВІДЕО)

Сьогодні Церква відмічає тисячоліття з дня смерті святого рівноапостольного князя Володимира. Проте, згідно церковної традиції, Торжества з нагоди свята розпочалися ще вчора. І розпочалися, як і годиться, молитвою.
 
Ще з самого ранку понеділка до центру Києва, в район Європейської площі,  почала з’їжджатися велика кількість автобусів з вірянами зі всієї України. Досить швидко всі підступи до Володимирської Гірки були заповнені людьми. 
 
І ось, о 14.00 з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія розпочався святковий молебень. Багатотисячний натовп благав святого князя, щоб він молив Бога за нас. 
 
Потім, після посиленої спільної молитви духовенства і вірян Української Православної Церкви, Блаженнійшим була прочитана молитва до святого князя. В ній Предстоятель УПЦ від імені десятків тисяч християн, які зібралися в Києві, і від імені мільйонів тих, хто в Київ приїхати не зміг, просив, щоб святий рівноапостольний князь Володимир не забував про свій народ і завжди був заступником його перед лицем Божим. Також, прозвучали слова і про такий довгоочікуваний мир на Україні. 
 
Після цього розпочався Хресний Хід з найбільш шанованими в Україні чудотворними іконами Божої Матері до Києво-Печерської Лаври. Вже десь за годину на території Лаври, перед Успенським Собором розпочалося святкове всенічне бдіння.
 

 
Варто зазначити, що кожен вірянин, як і кожен житель Києва, став вчора свідком в якійсь мірі чуда. Страшенна спека, яка цими днями дошкуляла киянам напередодні вночі раптово змінилася на суттєве похолодання і дощ. До речі, дощ повністю припинився з початком молебню на Володимирській Гірці, а коли Хресний хід дійшов до Лаври, то знову виступило ласкаве сонечко. Воно ніби нагадало кожному, хто брав участь у ході, про те, що колись рівноапостольного князя називали «Володимир - Красне Сонечко».
 
Також, напевне, всіх хвилює яка ж кількість віруючих прийняла участь у ході. Деякі, вороже налаштовані до Церкви канали, заявили, що віруючих було не дуже багато (кілька тисяч), а священників нараховувалося не більше 500. Проте, фотографії, які ми приводимо нижче та відеосюжет про свято повністю заперечують ці твердження. Взагалі, за різними даними та різними підрахунками, віруючих, які взяли участь у Хресній Ході було як мінімум кілька десятків тисяч. 
 
Проте, головне не це. Головне не кількість віруючих. Головне, що ця Хода відбулася. 
 
Наші предки знали, що проведення Хресних Ходів та участь у них є надзвичайно дієвим і сильним засобом у боротьбі з ворогом роду людського. 
Вони знали, що за всіма проблемами зовнішнього світу стоять проблеми внутрішні. Це означає, що і боротися треба як з зовнішніми негараздами, так і з глибинними внутрішніми конфліктами. 
 
Вони знали, що без молитви змінити світ неможливо. А найсильніша молитва - це молитва спільна, яка разом включає як душу так і тіло. Тому й любили наші предки збиратися разом і в лиху годину йти з молитвою до святого місця. Так вони боролися проти посухи, проти голоду та холоду, а найголовніше - проти війни. 
 
Ми можемо сподіватися, що і сьогоднішня безпрецедентний Хресний Хід посприяє тому, що в Україні зупиниться війна і над нашими головами засяє мирне сонце. 
 
Адже, напевно, саме цього зараз найбільше хоче святий князь Володимир.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus