Предстоятель УПЦ: Не потрібно нічого вигадувати в Церкві

12 липня в Православній Церкві закінчується Петрів піст і святкується День пам'яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла. У Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Онуфрій виголосив проповідь, в якій підкреслив важливість віри для існування Церкви Христової.

Вибравши одним з перших апостолів Петра, «чоловіка простого, неосвіченого», але в той же час «людину гарячу, істинно віруючу, що не вміє лукавити», Господь вказав на те, що саме віру цінує в людині.

Вибір Спасителя також говорить про те, що «для того, щоб Церква існувала не потрібно організовувати спеціальні інфраструктури, не потрібні людські філософії, а потрібна віра». «Саме віра об'єднує людей в одне Тіло, головою якого є Христос, і це є Церква Христова », - сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Це Петро, коли Господь запитав учнів за кого вони Його шанують, відповів: «Ти Христос - Син Бога Живого». І Господь відповів на це апостолу: «Блаженний ти, Симоне, сину Іонин, бо не плоть і кров тобі це показали, але Отець Мій Небесний; І кажу Я тобі: ти - Петро, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її». (Мф. 16, 17-18).

Святий апостол Павло теж ревностно служив Господу, відрізнявся своєю освіченістю: «Він потрудився більше від інших апостолів, не мав спокою ані вдень, ні вночі. Був гнаний від іудеїв, від язичників, його закидували камінням, він був на дні морському. Але силою Божою апостол завжди повставав і знову йшов і здійснював подвиг апостольського служіння».

Молитися святим апостолам, щоб вони зміцнили нас у вірі і в тих талантах, які дані нам від Бога, закликав Предстоятель: «Хто з нас учений, знає правила людської мудрості, нехай послухає апостола Павла, який говорить: «Що для мене було перевагою, то ради Христа я за марність вважав. Тож усе я вважаю за марність заради переважного пізнання Христа Іісуса» (Фил. 3, 7-8). Хто простець, не має високої освіти, для того нехай буде взірцем апостол Петро. Святий, який мав таку віру, що пішов по воді, як по суші; воскрешав мертвих так само просто, як-ніби будив сплячого».

Офіційний сайт УПЦ

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus