Представник УПЦ в Берліні розповів про позицію канонічної Церкви в Україні щодо військового конфлікту на Сході

Заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич з 29 червня по 3 липня 2015 року у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) перебував у Берліні. У поїздці взяли участь представники восьми українських конфесій, повідомляє прес-служба відділу Зовнішніх церковних відносин УПЦ.

Одним із завдань візиту в Берглін українських делегатів було представлення українською релігійною спільнотою бачення шляхів подолання збройного конфлікту в Україні і можливої ролі церков у цьому процесі.

Окрім іншого, гості з України мали спілкування з членами Групи первомученика Стефана фракції ХДС/ХСС Німецького Бундестагу. Група, до якої входять близько 80 парламентарів, займається боротьбою з переслідуваннями віруючих, в першу чергу – захистом християн від гонінь.

Протоієрей Миколай Данилевич у своєму слові розповів про бачення Українською Православною Церквою ситуації в Україні. Священик зокрема наголосив, що УПЦ виступає проти інструменталізації релігії, або, іншими словами, проти використання релігійного фактору у політичному конфлікті будь-якою зі сторін. Церква, на думку священика, не повинна грати роль релігійного додатку до політичної ідеології тієї чи іншої держави. Церква не може закликати до війни, Церква повинна закликати до миру та примирення, навіть якщо її в даний час суспільство не хоче чи не готове слухати. Представник УПЦ у якості прикладу згадав про французького дипломата німецького походження Роберта Шумана та про польського діяча Єжи Гедройця, які ще під час Другої Світової війни вже закликали європейські народи і суспільство до примирення. Як свідчать історики, попри те, що особисті друзі Є.Гедройця підтримували його позицію, сучасне їм суспільство відвернулося від них і не сприймало цих ідей. Однак, пройшов час і Європа не тільки примирилася, але й об’єдналася. А відтак, тим більше Церква має невпинно говорити про мир, навіть якщо цих слів ще не чують.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Система Orphus