В УАПЦ почали говорити про небажання об’єднуватися з УПЦ КП

Спочатку архиєпископа Харківського і Полтавського УАПЦ Афанасія (Шкурупія) "неприємно вразила інформація", що Комісія для ведення діалогу УАПЦ та УПЦ КП 8 червня на спільному засіданні прийняла рішення скликати об’єднавчий Собор.

Єрарх вважає, що комісія перевищила свої повноваження, бо Архиєрейський Собор УАПЦ уповноважував її лише обговорити умови можливого об’єднання, а не підписувати підсумкові документи.

«А тут, під час першого засідання, було вже визначено навіть дату проведення об’єднавчого Собору! Це просто нонсенс. Але такою є практика Київського Патріархату в стосунках між Церквами – збурити суспільну думку, щоб в тій каламуті виловити собі якомога більше риби», - нарікає єпископ.

Владика Афанасій зазначає, що Архиєрейський Собор запропонував умови об’єднання з Київським Патріархатом, за якими зберігаються структури обох Церков. У той же час підсумкове рішення, прийняте Комісією 8 червня,«сприятиме цілковитому розчиненню нашої Церкви в складі УПЦ КП».

«Достатньо звернути увагу на пункт підсумкового рішення, в якому говориться про те, що всі питання будуть розглянуті на Об’єднавчому Соборі, а голосування проходитиме відкрито й рішення прийматимуться більшістю голосів, щоб усе зрозуміти, що готує нам Київський Патріархат. На кого це розраховане? Адже зрозуміло, що делегатів від КП буде в багато разів більше, а це означає, що жодна з наших пропозицій не буде прийнята», - цитує слова єпископа прес-служба Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

«Тому я особисто не приймаю положень підсумкового рішення, під яким поставили підписи члени Комісії УАПЦ, і не погоджуюся на таке поспішне об’єднання двох Церков. Мені не потрібна Церква з авторитарним устроєм і підконтрольна владі в демократичному європейському суспільстві, бо то вже не демократія, а автократія, яка й почне розвиватися саме з автократії церковної, котрою відзначається Київський Патріархат, - зазначає ієрарх.

Проведення собору попередньо призначено на 14 вересня. Та собор ймовірно не відбудеться, не тільки зважаючи на реакцію єпископів, а ще й тому, що в УАПЦ и т.з. УПЦ КП вже тепер ламають списи навколо елементарного – назви майбутньої «церкви».

Предстоятель УАПЦ Макарій в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів, що переговорний процес не відбувається із-за назви.

«Патріарх Філарет в одному з інтерв'ю уже заявив: об'єднаного назви не буде. Він хоче зберегти свою назву - Українська православна церква Київського патріархату. А нас просто приєднати. Минулого тижня спільна комісія домовилася, що підсумкове рішення буде прийматися на об'єднавчому соборі 14 вересня. Якби представництво на соборі було 50 на 50 - нема питань. Але якщо в тій пропорції, яка була запропонована, по парафіях, то їх буде чотириста, а нас двісті. Яке рішення може бути?».

Владика Макарій заявив, що об’єднавчого собору може і не бути «якщо єпархіальні собори більшістю голосів не підтримають таку квоту, то може і не бути».

І тоді переговори доведеться починати спочатку. В УАПЦ вже мають негативний досвід переговорних процесів, каже новообраний предстоятель.

«Ми зустрічалися в 2007 році (з Філаретом Денисенко – ред..), коли Ющенко оголосив дострокові вибори. Ми дві години розмовляли. Він частково зі мною погоджувався, частково ні. Потім прийшов Ющенко, начебто домовилися. Владика Євстратій пішов писати протокол засідання, і пише: офіційна назва - КП, неофіційна - УАПЦ. Я сказав: я це підписувати не буду. Пішли переписали, що назва має бути об'єднавчою. На тому була поставлена ​​крапка».

В УАПЦ говорять, що для початку «УПЦ КП» варто було б хоча б змінити риторику та поведінку: «Київський патріархат не завжди поводиться по-дружньому. Священик УАПЦ у Самборі Львівської області побудував дерев'яну церкву. Три роки збирав кошти і будував. А УПЦ КП дала свого священика. Служили по черзі, а потім нашого вигнали. Так не робиться. Це хіба миролюбно? Це по-дружньому?».

В той же час у прес-службі «Правого сектору» знайшли винних у тому, що переговорний процес поміж двох «церков» не йде. «Москву серйозно турбує процес об’єднання українських Церков і вона готова докласти максимум зусиль, аби цей процес зірвати», - підозрюють радикали, апелюючи непідтвердженими фактами, посилаючись на свої закриті джерела інформації.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Опрос

Ответить

Юмор

Читаю сыну (4,5 года) Мойдодыра:

– И в ванне, и в бане, всегда и везде – вечная слава… – делаю паузу, чтобы он продолжил.

Сын выдает:

– Богу.

Архив

Система Orphus